Η ΓΟΡΓΟΝΑ, Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΚΑΙ Η ΜΑΓΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

παιδί που πετά στο βιβλίο παιδί που πετά στο βιβλίο Φωτογραφία παιδιού

Στα  πλαίσια  της  εξ  αποστάσεως  εκπαίδευσης και  της  διασχολικής  αλληλογραφίας  που έχουμε  αναπτύξει  με  το   Νηπιαγωγείο  Κεφαλαρίου ,  εφαρμόζοντας  τεχνικές   της  Παιδαγωγικής  Φρενέ, συνδημιουργήσαμε  με  τους  μικρούς  μας  φίλους ,ένα   συνεργατικό  παραμύθι    με  τίτλο:

<η   γοργόνα,ο  πρίγκηπας  και  η  μαγική   δύναμη  της  αγάπης>

Οι  μικροί   μας   φίλοι , από  το  Νηπιαγωγείο  Κεφαλαρίου, ξεκίνησαν   το παραμύθι  , με  πρωταγωνιστές   τον   ασχημομούρη  μάγο  Αλε  Κατάμπρα,

Μάγος, Μαγεία, Μυστήριο, Τέχνασμακαι την     γοργόνα  Αφροδίτη,  με  τα  μπλε  μάτια και τα κατσαρά   χρυσά   μακριά   μαλλιά ,

Μικρή γοργόνα διασκέδαση κάτω από το νερό Χαμογελώντας μικρή γοργόνα διασκεδάζοντας κάτω από το νερό. Εικονογράφηση παραμύθια. Διάνυσμα απόθεμα Little Mermaid Statueπου  ο  κακός μάγος   την  άρπαξε  από  την γαλάζια  λίμνη , που  ζούσε,  και  την   εγκλώβισε    στο   γυάλινο   πύργο   του .

Donau City Towers, Dc Πύργος, Ουρανοξύστης, Βιέννη

Θα  κατάφερνε   άραγε  ο     φίλος   της    πρίγκιπας    Αλεάνδρο  ,  ο   δωδέκατος,  που   την   αναζητούσε  ,γιατι    την αγαπούσε,  να   την  βρει   και    να  την  διασώσει;

Prince, Κινούμενα Σχέδια Anime, Anime, Manga, Ιαπωνική

Σε   αυτό  το σημείο,  πήραμε  την   σκυτάλη , εμείς , οι   μαθητές  του Νηπιαγωγειου  Φιχτίου ,  να   συνεχίσουμε την  ιστορία.

Το   αίσιο  τέλος   και  η  πλοκή   του   παραμυθιού ,που   φτιάξαμε   όλοι  μαζί,   μας  ενθουσίασε   όλους!

Η  μαγική δύναμη της  αγάπης  είχε κάνει το θαύμα της!

Παραμύθια, Prince, Πριγκίπισσα, Ζεύγος, Αγαπητέ

Και  εμείς  είχαμε  γίνει  μικροί  συγγραφείς,είχαμε  εκφράσει    τις   διαφορετικές     και  πολύχρωμες  ιδέες  μας,  είχαμε  επιλέξει   τίτλο  για  το  παραμύθι  μας,  και είχαμε  μοιραστεί   τις  εικόνες  του  παραμυθιου  για  να τις  ζωγραφίσουμε!

Κατηγορίες: Γλώσσα, Δημιουργία και Έκφραση, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ, τα παραμύθια μας. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.