Ο σύλλογος γονέων Νηπιαγωγείου Εξοχής διοργάνωσε ένα Πασχαλινό Βαζαρ στην παιδική χαρά της Εξοχής και τα παιδάκια μας με μεγάλη χαρά ετοίμασαν χειροτεχνίες για να διατεθούν. Φτιάξαμε λαμπάδες, διακοσμητικά πήλινα αυγά, Κότες πασχαλινές απο ανακυκλώσιμα υλικά κ.α. Ακόμη τις ημέρες εκείνες μάθαμε τα κάλαντα του λαζάρου και τα είπαμε στις δύο τάξεις του δημοτικού που συναυλίζονται μαζί με το νηπιαγωγείο. Βάψαμε παστέλ αυγουλάκια με μια πρωτότυπη ιδέα βαψίματος, φτιάξαμε πασχαλινά κουλουράκια και φυσικά ένα πασχαλινό καλάθι, που μπήκαν μέσα όλα τα παραπάνω καλουδια για να τα πάρουν τα παιδιά στο σπίτι.