8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού Μιλήσαμε για τα αθλήματα και τους ολυμπιακούς Αγώνες Είδαμε αθλήματα Ζωγραφίσαμε το σύμβολο των ολυμπιακών αγώνων Βγήκαμε στο προαύλιο και κάναμε αγώνες Πήραμε και το μετάλλιό μας.
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΑΣ Κόψαμε μπαλόνια και κολλήσαμε το αρχικό γράμμα του ονόματός μας και στη συνέχεια κολλήσαμε λουλουδάκια πάνω στο γράμμα.
ΧΡΩΜΑΤΑ Μάθαμε τα χρώματα και φτιάξαμε και την κατασκευή μας με χαρούμενα προσωπάκια σε διάφορα χρώματα.