ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ….

Το νηπιαγωγείο Δοκιμίου αποτελείται από

3 τμήματα πρωινού υποχρεωτικού προγράμματος

και 1 τμήμα ολοήμερου προαιρετικού προγράμματος

δυναμικότητας 52 νηπίων για το τρέχον σχολικό έτος (2021-2022).

Απέχει μόλις 5 χλμ από το κέντρο του Αγρινίου και υπάγεται στο δήμο Αγρινίου. Βρίσκεται κοντά στην πλατεία του χωριού , απέναντι από το δημοτικό σχολείο. Πλαισιώνεται από 4 νηπιαγωγούς, εκ των οποίων οι 3 στα πρωινά τμήματα και η 1 στο ολοήμερο, καθώς και από εκπαιδευτικό αγγλικής γλώσσας.

Το νηπιαγωγείο Δοκιμίου τη φετινή σχολική χρονιά δημιούργησε σε συνεργασία με τους γονείς και το δήμο Αγρινίου τις κατάλληλες συνθήκες να φιλοξενήσει τα νήπια μέσα σε ένα ασφαλές κι ευχάριστο περιβάλλον. Μια σειρά ενεργειών, που ξεκίνησαν με το άνοιγμα των σχολείων,έδωσαν ένα κλίμα ανανέωσης στο παλιό κτίριο που στεγάζει επί σειρά ετών μεγάλο αριθμό παιδιών. Εκπαιδευτικοί και γονείς εργάστηκαν και συνεργάστηκαν για να προσφέρουν το καλύτερο αποτέλεσμα.