ΟΔΗΓΙΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

0

Συγγραφέας: ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΧΩΡΑΣ ΣΑΜΟΥ | Κατηγορία ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | , στις 22-11-2020

ΟΔΗΓΙΕΣ:

• Οι δραστηριότητες είναι κοινές για όλους τους μαθητές μας.

• Μπορούν να γίνουν όλες ή κάποιες από αυτές ανάλογα με τις δυνατότητες και τα ενδιαφέροντα του κάθε μαθητή.

• Στις δραστηριότητες που θα πραγματοποιηθούν στη ψηφιακή τάξη θα αναγράφεται δίπλα σε παρένθεση “Σύγχρονη δραστηριότητα “ και η ημέρα που θα πραγματοποιηθούν.

• Σας προτείνουμε οι δραστηριότητες να πραγματοποιηθούν με τη σειρά που έχει αναρτηθεί.

• Συνίσταται τα παιδιά να έχουν δίπλα τους την καρτέλα με το όνομα τους, την καρτέλα με τους αριθμούς, λευκό χαρτί, μαρκαδόρους ή ξυλομπογιές

• Οι εργασίες των μαθητών να φυλάσσονται σε φάκελο για να μπουν στο “φάκελο εργασιών” του μαθητή που υπάρχει στο Νηπιαγωγείο.

• Παρακαλούμε στην κάθε εργασία να αναγράφεται ψηλά ο τίτλος της δραστηριότητας, ημερομηνία και όνομα.

• Οι μαθητές που δεν μπόρεσαν να συμμετέχουν στη σύγχρονη δραστηριότητα παρακαλούμε να αποστέλλουν φωτογραφία της εργασίας στο email για να γίνεται ανατροφοδότηση.