Με αφορμή την “ημέρα ταχυδρομείων” 9 Οκτωβρίου…. Μιλήσαμε για την επικοινωνία με τους άλλους ανθρώπους και τους τρόπους που υπάρχουν ώστε να καταφέρουμε να κρατάμε επαφή και να συνεννοούμαστε με άλλα άτομα. Είπαμε πως τα μέσα επικοινωνίας μας είναι απαραίτητα ώστε να διευκολύνουμε την ζωή και την καθημερινότητα μας.
Ιδού μερικά στιγμιότυπα από όσα κάναμε στην τάξη μας!
Η αλήθεια είναι ότι παίξαμε πολλά παιχνίδια!! Μάθαμε το πως και το γιατί επικοινωνούν οι άνθρωποι Παίξαμε με λέξεις, γράμματα και έργα τέχνης…. Μάθαμε και γραμματάκι το Ττ του τηλεφώνου και της τηλεόρασης!
Διασκεδάσαμε παίζοντας παιχνίδι μνήμης αλλά και με το μεγάλο μας χαρτο- τηλέφωνο.