Με πολλή χαρά συμμετέχουμε  στη διαδικτυακή εκδήλωση σήμερα  Τρίτη 15/6/2021 στις 6.00 που  περιλαμβάνει Βραβεύσεις/ Παρουσιάσεις /Ανταλλαγή Καλών Πρακτικών προγραμμάτων και δράσεων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριων των Σχολικών Μονάδων της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας.

Το Νηπιαγωγείο Αργυροπουλίου παρουσιάζει τις δράσεις του για το Σχολικό έτος 2020-2021:

• Τη συμμετοχή στην πανελλήνια δράση που οργάνωσε το Χαμόγελο του Παιδιού ενάντια στον ενδοσχολικό εκφοβισμό με το σύνθημα ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ

• Τη συμμετοχή στον 2ο Μαραθώνιο Ανάγνωσης που διοργάνωσαν οι ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ

• Τη συμμετοχή στο Λεύκωμα που ετοιμάζει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821 με την εργασία

«Η επανάσταση του 1821 μέσα απ’ τη λαϊκή τέχνη, τα κλέφτικα τραγούδια και τους πίνακες ζωγραφικής»

• Τις εθελοντικές δράσεις που προέκυψαν από τη σύνδεση του ηρωισμού του 1821 με την καθημερινή ζωή μετά από την αξιοποίηση του υλικού του Μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης ” Καθημερινοί ήρωες”

καθημερινή ηρωική πράξη: συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για συνανθρώπους μας

καθημερινή ηρωική πράξη: στηρίζουμε παιδιά που αγωνίζονται να νικήσουν την ασθένεια

καθημερινή ηρωική πράξη: αγαπάμε το περιβάλλον – καθαρίζουμε τη γειτονιά του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε πολύ για την ευκαιρία που μας δόθηκε να παρουσιάσουμε τις δράσεις μας τη Διευθύντρια της Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Λάρισας κα.Καραγεώργου και την Υπεύθυνη Σχ. Δραστηριοτήτων κα. Χατζημίχου.