ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ

Οι στιγμές που ζούμε είναι δύσκολες. Θα πρέπει όλοι με σχολαστικό τρόπο να τηρήσουμε τις οδηγίες που έχουμε για να μπορέσουμε γρήγορα να ξαναβρεθούμε.

Μου λείπει το σχολείο και φαντάζομαι το ίδιο θα λείπει και σε σας.  Γι αυτό όσο το σχολείο θα είναι κλειστό μπορούμε να επικοινωνούμε και να εκφραζόμαστε μέσα από αυτήν την ιστοσελίδα.

Για αρχή πατήστε παρακάτω:

Εδώ θα βρείτε την πρώτη σας αποστολή.

Το παραμύθι του κορονοϊού κι εδώ:

Διαβάστε το παραμύθι για τον κορονοϊό, συζητήστε, ζωγραφίστε ότι σας έκανε εντύπωση και ανεβάστε εδώ τη ζωγραφιά σας ή στείλτε την στο mail του σχολείου nipareth@sch.gr. ή στο messenger.

Η πρώτη ζωγραφιά του αγαπημένου μας Βασίλη. Μπράβο Βασίλη! Είμαι σίγουρη πως οι φίλοι σου θα χαρούν πολύ!

Και  η ζωγραφιά  του Γιώργου Τσ. .Μένουμε σπίτι! Μπράβο Γιώργο!

Ο Χρήστος με το άλογό του θα εξολοθρέψει τον ιό! Μπράβο και στο Χρήστο.

και τα πανέμορφα σπιτάκια του Σάββα μας! Συγχαρητήρια Σάββα!

Το σπίτι κάθε ανθρώπου είναι το κάστρο του.
                                  Sir Edward Coke, 1552-1634, Άγγλος δικαστής

Δείτε τα δικά σας επιβλητικά κάστρα!