Βραβεία- Διακρίσεις

Το 2023 το σχολείο απέσπασε το Bronze βραβείο στα Education Leaders Awards 2023 στην κατηγορία Καλύτερη Εκδήλωση για τη διοργάνωση του Φεστιβάλ Αγάπης για το Παιδί το Νοέμβριο του 2022.

ELA sticker 23 bronze

Το 2022 το σχολείο απέσπασε την κορυφή των βραβείων στα Education Leaders Awards 2022 σε όλη την Ενότητα Διοίκηση, Οικονομία και Εγκαταστάσεις!

platinum

Το 2022 το σχολείο απέσπασε Χρυσό Βραβείο στα Education Leaders Awards 2022 στην Κατηγορία Κτίριο Εγκαταστάσεις, επιβραβεύοντας την μεγάλη προσπάθεια της νέας του λειτουργίας έπειτα από τον σεισμό της 27ης-9-21

education awards stickers 2022 GOLD

Το Σχολείο μας απέσπασε Βραβείο στο διαγωνισμό Bravo Schools 2022 στην Ενότητα Συνεργασία, στο πλαίσιο της δράσης Ένα Νέο σχολείο μια Νέα Αρχή. Το έπαθλο του διαγωνισμού ήταν ένας Διαδραστικός Πϊνακας!!!

1

2

To 2021- 2022 για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το σχολείο μας συμετείχε στο Δίκτυο Οικολογικά σχολεία, μέσα από την ολοκλήρωση του προγράμματος Διατροφή και Ποιότητα ζωής. Η συμμετοχή αυτή ανοίγει το δρόμο για τη βράβευσή του ως Οικολογικό Σχολείο!

βεβαιωση συμμετοχής σχολειου ECO_2021-2022

Το 2021 το σχέδιο μαθήματος ενάντια στην σεξουαλική παρενόχληση κακοποίηση των παιδιών, με τίτλο Λέμε ΝΑΙ στα μεγάλα ΟΧΙ, πήρε το Bronze βραβείο στα Educational Leaders Awards.

Η δράση μας για τους πληγέντες στην Καρδίτσα απέσπασε Διάκριση στον 4ο Πανελλήνιο Σχολικό διαγωνισμό Bravo! Schools.

To Σχολείο μας συμμετέχει στο διεθνές εκπαιδευτικό δίκτυο Eco Schools, το οποίο συντονίζει σε εθνικό επίπεδο η Ελληνική Εταιρεία για την Προστασία της Φύσης.

Το σχολείο μας συμμετέχει στο SDG’s Schools Club, το Δίκτυο Σχολείων Πρεσβευτών των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης.

Στις 19 Μαρτίου 2021 συμμετείχαμε στη δράση του ΚΠΕ Βάμου, στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Δράσης για την Κλιματική Αλλαγή.