• Δράση για την Ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού

Λήψη αρχείου

• Ανταποκρινόμενο θετικά στο κάλεσμα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων, το Νηπιαγωγείο της Άφρας θα συμμετέχει στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο «Εβδομάδα Καποδίστρια». Το πρόγραμμα αυτό υλοποιείται πρώτη φορά από το νηπιαγωγείο μας κατά το σχολικό έτος 2023-2024 και βασικός στόχος του είναι η επαφή και η γνωριμία των μαθητών/τριών με την εμβληματική προσωπικότητα, τα χαρακτηριστικά και το όραμα του 1ου Κυβερνήτη, καθώς και το πολύπλευρο και καθοριστικό για την Ελλάδα και Ευρώπη έργο του.

Λήψη αρχείου

• Το νηπιαγωγείο μας κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους 2023 – 2024 θα συμμετέχει στο εγκεκριμένο πρόγραμμα που διοργανώνουν οι εκδόσεις Μεταίχμιο, με τίτλο 5ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης από τις εκδόσεις Μεταίχμιο / Η ζωή στο σχολείο. Βρείτε περισσότερες πληροφορίες στον σύνδεσμο που ακολουθεί.