Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

H Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 συμπίπτει με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2019 η οποία εορτάστηκε την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019.                                                 Κεντρικός στόχος είναι η ενεργοποίηση των μαθητών/τριών για συμμετοχή τους σε οργανωμένες
αθλητικές δράσεις εντός του σχολείου, μέσω της ενημέρωσης της μαθητικής κοινότητας για τα
ευεργετικά οφέλη της άθλησης σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή, με στόχο την απόκτηση ενός υγιούς τρόπου ζωής.                                                                                                                       Με σύνθημα «Αγαπώ την Άθληση-Αγαπώ την Υγεία μου» συμμετείχαμε κι εμείς στην 6η Πανελλήνια και Ευρωπαϊκή ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Δεν ξεχάσαμε να αποτυπώσουμε στο χαρτί την εμπειρία μας. (Ενδεικτικές ζωγραφιές)