δεντρο-φυτεύουμε στο Νηπιαγωγείο μας!

IMG_4831IMG_4847IMG_4825IMG_4830

Επειδή αγαπάμε όλοι μας τα δέντρα καλέσαμε τους ειδικούς του δήμου Λαγκαδά που μας έφεραν δεντράκια μικρά για να τα φυτέψουμε στην αυλή του σχολείου μας! Και τι δε μας έφεραν!!! Καρυδιές, πλατάνι, τούγια, πικροδάφνη, πυξάρια, πυράκανθους, αγγελικούλες, λιγούστρα…… Τέλειαααααα!
Είμαστε πολύ χαρούμενοι και πολύ αποφασισμένοι να τα φροντίσουμε όπως μας είπαν η κ.Ιωάννα και ο κ. Αποστόλης, που τα έφεραν μαζί με το συνεργείο του δήμου. Θα τα ποτίζουμε κάθε 10 μέρες και αργότερα που θα κάνει ζέστη, θα τα ποτίζουμε καθημερινά! Κάθε πρωί που θα ερχόμαστε στο σχολείο θα πηγαίνουμε πρώτα κοντά στο δεντράκι μας ο καθένας – που έχει και το όνομά μας- θα το βλέπουμε, θα το χαιρετάμε και μετά θα μπαίνουμε στο σχολείο!!