Διαδικτυακή συνάντηση βράβευσης σχολείων 3ου Διαγωνισμού ΕΚΟΜΕ «Μάθημα Παιχνίδι»

DSC01332           DSC01333

Το Νηπιαγωγείο μας πήρε το 2ο Βραβείο στην κατηγορία δημιουργίας Επιτραπέζιου Εκπαιδευτικού Παιχνιδιού με το παιχνίδι «Πάσχα με τη χελώνα» που δημιουργήθηκε με αφορμή το παραμύθι «Το Πάσχα της νόνας χελώνας» της Λ. Πέτροβιτς-Ανδρουτσοπούλου

DSCN1555 2      IMG 20240119 163934      142

Οι μαθητές παρακολουθήσαν μία σύντομη παρουσίαση του παιχνιδιού μας. Στη συνέχεια πήραν το λόγο και μετέφεραν την εμπειρία τους από τη συμμετοχή. Είπαν τι τους άρεσε, πως συνεργάστηκαν και τι έμαθαν.

DSC04173

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς από όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης για τη προσπάθεια και τη βράβευσή τους