ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ 2023

οθόνης 2023 03 05 153957

Με αφορμή την πανελλήνια μέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού (6 Μαρτίου) σε όλα τα τμήματα του νηπιαγωγείου υλοποιήθηκαν σχετικές δράσεις.  Οι δράσεις αυτές βέβαια είναι πρώτης γραμμής δραστηριότητες καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς λόγω της φύσης του Νηπιαγωγείου και του ρόλου των Νηπιαγωγών, που είναι πάντα παρούσες και δίπλα στα παιδιά για να διαχειριστούν συγκρουσιακές καταστάσεις και να διατηρήσουν το καλό παιδαγωγικό κλίμα.

Φέτος τμήματα του Νηπιαγωγείου μας συμμετείχαν επίσης και στη δράση ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ που υλοποιείται από 2013 από “Το Χαμόγελο του Παιδιού” και το “YouSmile” . Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» τα σχολεία και τα παιδιά συμμετέχουν και δημιουργούν το δικό τους μήνυμα ενάντια στο Bullying.κάθε χρόνο

Πατήστε εδώ και εδώ  για να δείτε τις δράσεις με τις οποίες συμμετείχαμε