ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

1. Οι εγγραφές μαθητών ξεκινούν την ΤΕΤΑΡΤΗ 01/03/2023 και λήγουν τη Δευτέρα 20/03/2023.
  2. Στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2019 (προνήπια ) και το 2018 (νήπια).
  3. Όσα παιδιά φοιτούν ήδη στο Νηπιαγωγείο ως προνήπια, εγγράφονται αυτόματα για το 2023-2024.
  4. Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΓΡΑΦΗ γίνεται ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ από τον ΓΟΝΕΑ, με τη μορφή αίτησης την οποία αποδέχεται το Νηπιαγωγείο.
  5. Με το Νηπιαγωγείο μπορείτε να επικοινωνείτε τις ώρες 08:00-08:30 και 12:00-12:30 στο τηλέφωνο 2286032268 για την επίλυση αποριών και για ραντεβού.

ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΤΟ:  https://proti-eggrafi.services.gov.gr/

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ:

-Μπαίνετε  στη σελίδα του GOV.GR και συνδέεστε με τους κωδικούς  του TAXISNET.

-ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ «ΠΡΩΤΗ ΕΓΓΡΑΦΗ» ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.

-ΘΑ ΣΑΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΣΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΜΟΡΦΗ (ΣΚΑΝΑΡΙΣΜΕΝΟ):

—ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ. ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΚΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ  ΜΟΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΔΕΗ, ΔΕΥΑΘ, ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΟ Ε1 ΑΑΔΕ. (Δε γίνονται δεκτά οι λογαριασμοί σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας). Πρέπει η μόνιμη κατοικία σας να είναι στο Καμάρι ή στην Επισκοπή Γωνιά για να κάνετε αίτηση στο Νηπιαγωγείο Επισκοπής (Καμαρίου).

-ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΕΝΝΗΣΗΣ/ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ, ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

ΕΦΟΣΟΝ ΓΙΝΕΙ ΔΕΚΤΗ Η ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΑΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΕΓΓΡΑΦΑ:

1.ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (μπορεί να δοθεί από το νηπιαγωγείο) υπογεγγραμμένο από παιδίατρο.

2.ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΕΜΒΟΛΙΩΝ

3.ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΕΤΕΡΟΥ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ ως προς τη ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ της εγγραφής.