ΙΣΤΟΣΕΜΙΝΑΡΙΟ «Θεμέλια υγείας και ευεξίας στα παιδιά»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

στο πλαίσιο των επιμορφωτικών/υποστηρικτικών δράσεων της σχολικής χρονιάς 2020-2021,

την  Πέμπτη, 5 Νοεμβρίου και ώρα 18.30 θα πραγματοποιηθεί ιστοσεμινάριο/webinar με θέμα:

«Θεμέλια υγείας και ευεξίας στα παιδιά».

Εισηγήτρια του σεμιναρίου θα είναι η κυρία Ελένη Μόρφα, πτυχιούχος Οικιακής Οικονομίας, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ80 Οικονομίας του 1ου Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου.

Στο ιστοσεμινάριο θα παρουσιαστούν χρήσιμες συμβουλές διατροφής, υγείας, άσκησης και ευεξίας για τη θεμελίωση ενός υγιεινού τρόπου ζωής στα παιδιά.

Το ιστοσεμινάριο απευθύνεται σε γονείς και κηδεμόνες νηπίων, νηπιαγωγούς και κάθε ενδιαφερόμενο άτομο. Η συμμετοχή είναι απολύτως προαιρετική και ελεύθερη.

Παρακαλούνται οι προϊσταμένες/-νοι των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων.

Οι συμμετέχοντες θα συνδεθούν στο https://minedu-secondary.webex.com/meet/vasvelkou

Το έστειλε η κ.Βασιλική Βέλκου, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60-Νηπιαγωγών,

1ο Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου