Εγγραφές παιδιών στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2024-2025

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής παιδείας για το σχολ. έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2024 και γίνονται μέσω Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης ( gov.gr) με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες για το Νηπιαγωγείο που ανήκει το νήπιο/προνήπιο, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του, σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική Διεύθυνση https://proti-eggrafi.services.gov.gr/

Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/νες το 2020.

Τα παιδιά που φοιτούν φέτος στα προνήπια η επανεγγραφή τους γίνετα αυτεπάγγελτα.

Για περισσότερες διευκρινήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου.

Η Προϊσταμένη

Δάσσιου Αικατερίνη