ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΑΥΛΕΙΟΥ ΧΩΡΟΥ

Στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης της σχολικής μονάδας, που είναι η συνεργασία σχολείου οικογένειας και στην ανάγκη να είναι ο προαύλιος χώρος μας πιο ελκυστικός και να βοηθήσει  στην επίτευξη των  παιδαγωγικών στόχων  στα παιδιά αποφασίσαμε μαζί με τους γονείς να φυτέψουμε λουλούδια και δέντρα στην αυλή μας

1 1872 1536.P1120615

Επίσης αποφασίσαμε να ζωγραφίσουμε επιδαπέδια εκπαιδευτικά παιχνίδια.

P1120613

Οι δράσεις μας συνεχίστηκαν κατά τη διάρκεια των διακοπών του Καλοκαιριού με τη συμμετοχή εκτός από γονείς αλλά και με κατοίκους του χωριού μας, όπου ζωγραφίσαμε τους εξωτερικούς τοίχους του νηπιαγωγείου μας.

1 2 2 2 3 1

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τους γονείς των παιδιών μας, αλλά και όλους όσους πρόσφεραν με αγάπη και χαρά τη βοήθεια τους για να δημιουργήσουμε ένα ευχάριστο και ελκυστικό προαύλιο χώρο για τα παιδιά μας!