Συμμετοχή στο ομαδικό και μαθητικό μαθητικό πρωτάθλημα σκάκι 2018

Το σχολείο μας  συμμετείχε με 3 ομάδες (12 μαθητές) στο 16ο Περιφερειακό Ομαδικό  και στο 30ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα  Μαθητικά Πρωταθλήματα  Σκάκι  που έγιναν στο Πάρκο Ειρήνης του Παν/μίου Πατρών το  Σάββατοκύριακο 10-11/3/2018   από ώρα 09.30-16.00.
Οι μαθητές του σχολείου μας είχαν  επιτυχημένη συμμετοχή με πολύ καλές επιδόσεις τόσο στο ομαδικό  (50 ομάδες) όσο και στο ατομικό πρωτάθλημα (450 μαθητές)

συνεργάστηκαν και  συναγωνίστηκαν με τους μαθητές των άλλων σχολείων,   με αθλητικό πνεύμα και  χάρηκαν τη διαδικασία και την εμπειρία, με την επίβλεψη του εκπαιδευτή σκάκι Σταματόπουλου Χρήστου  που διδάσκει σκάκι στις δραστηριότητες του Σαββάτου του Συλλόγου Γονέων  του σχολείου μας και την παρουσία των γονέων των μαθητών και του δ/ντή του σχολείου.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.