Ένα απλό δώρο για τους μαθητές μας, το οποίο έχει σχέση με το διάβασμα, είναι οι σελιδοδείκτες. Μπορούμε να φτιάξουμε μαγνητικούς σελιδοδείκτες με οποιοδήποτε είδος χαρτονιού και κομμάτια από μαγνητικό χαρτί.
Πρώτα κόβουμε το σελιδοδείκτη στο σχήμα που επιθυμούμε, έπειτα το μαγνητικό χαρτί σε κομμάτια (προσέχουμε να εφαρμόζουν καλά τα κομμάτια μαγνήτη το ένα πάνω στο άλλο), και κολλάμε τα κομμάτια στο εσωτερικό του χαρτονιού.
Πρόσφατα σχόλια