Ευρωπαϊκή Πιστοποίηση Α’ Βοηθειών για τους Μαθητές/τριες του Μουσικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης.

Μια εξαιρετική πρωτοβουλία ανέλαβαν οι μαθητές  και μαθήτριες του Μουσικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης. Μετά τα μαθήματα Α΄ Βοηθειών που διδάχτηκαν την τρέχουσα σχολική χρονιά, 2021-2022, στο σχολείο τους απο την Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό και το ΕΚΑΒ-Θράκης (βιωματική εκπαίδευση 6 ωρών στο ΄σύνολο των μαθητών του σχολείου), οι μαθητές  και μαθήτριες της Β’ Λυκείου αντιλαμβανόμενοι την αξία των μαθημάτων αυτών ως γνώση και δεξιότητα Ζωής, απέκτησαν την Ευρωπαϊκή Πιστοποίηση Α’ Βοηθειών. Συγκεκριμένα, με δική τους πρωτοβουλία οργάνωσαν την ομάδα τους, μετέβησαν στο Κέντρο Εκπαίδευση του ΕΚΑΒ -Θράκης και εκπαιδεύτηκαν με ιδιαίτερη θέρμη και ζήλο.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες του Μουσικού Σχολείου Αλεξ/πολης, για το υψηλό επίπεδο ευαισθητοποίησης  και  τη διάθεσή τους για ουσιαστική και χρήσιμη γνώση Ζωής!!!

123563

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/nikitpapa/2022/05/04/eyropaiki-pistopoiisi-a-voitheion-gia-toys-mathites-tries-toy-moysikoy-scholeioy-alexandroypolis/