Μαΐ 07

«Πάντα φρούτο μες την τσάντα»_ Μια εξαιρετικά καλή πρακτική για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής

Με στόχο η λαϊκή ρήση «Ένα φρούτο την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα«, να γίνει βίωμα στην καθημερινότητά των παιδιών, το σύνολο των εκπαιδευτικών του  2ου ΔΣ Αλεξ/πολης του Σχολικού Έτους 2015-2016, αποφάσισε να δοθούν λύσεις με διακριτές πρακτικές, με στόχο την μέγιστη ένταξη στις σχολικές συνήθειες των παιδιών, της χρήσης των φρούτων. Για την επιτυχία αυτής της προσπάθειας παρουσιάστηκε και εγκρίθηκε από την αρμόδια υπηρεσία προγραμματισμού σχολικών προγραμμάτων της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Νομού Έβρου, το πρόγραμμα «Πάντα φρούτο μες στην τσάντα».

ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ  1

Εδώ  η παρουσίαση της συγκεκριμένης  καλής πρακτικής :

ΤΕΛΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΛΗΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΠΑΝΤΑ ΦΡΟΥΤΟ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ 2016 (1)

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/nikitpapa/2017/05/07/%cf%80%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b1-%cf%86%cf%81%ce%bf%cf%8d%cf%84%ce%bf-%ce%bc%ce%b5%cf%82-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%cf%84%cf%83%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b1_-%ce%bc%ce%b9%ce%b1-%ce%b5%ce%be%ce%b1%ce%b9/