“ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ” από τα Δημοτικά σχολεία του Έβρου _ Πανδαισία Παιδικού Ποδοσφαίρου

12

Με εξαιρετική επιτυχία διοργανώθηκε το τουρνουά  ποδοσφαίρου  αγοριών και κοριτσιών Δημοτικών  σχολείων της  Δ/νσης  Έβρου, την Τετάρτη 25 Μαΐου 2016, στις πανέμορφες αθλητικές εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου “ΚΩΣΤΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ” , υπό την Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων Έβρου  και  την  υποστήριξή του ΑΟ  ΘΡΑΚΗ.Δεκαοκτώ ομάδες αγοριών,  δώδεκα  κοριτσιών και ένας αριθμός συμμετεχόντων που πλησίασε τους 450 μαθητές και μαθήτριες, από τα  Δημοτικά σχολεία δημιούργησαν ένα πολύχρωμο «πίνακα»   γράφοντας   πάνω σ’ αυτόν  τη  λέξη  “ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ ”  και  προσφέροντας  παράλληλα  ένα υπέροχο αθλητικό θέαμα.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/nikitpapa/2016/05/25/%ce%b5%cf%85-%ce%b1%ce%b3%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%b6%ce%b5%cf%83%ce%b8%ce%b1%ce%b9-%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%b1-%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5/