2ο ΓΕΛ Αλεξ/πολης _ έναρξη ενός ιδιαίτερου ενδοσχολικού πρωταθλήματος Πινγκ -Πονγκ

Με  την έναρξη του Β’  τετραμήνου του τρέχοντος  έτους  2015-2016   ξεκίνησε  το 1Ο ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟ  ΤΟΥΡΝΟΥΑ Πινγκ-Πονγκ στο  2ο ΓΕΛ Αλεξ/πολης , με  την υποστήριξη  του τμήματος Πινγκ-Πονγκ  του Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ   Αλεξ/πολης .

Το συγκεκριμένο τουρνουά διεξάγεται στο πλαίσιο του μαθήματος της ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ στο Λύκειο  &  η ιδιαιτερότητά του έγκειται στο γεγονός ότι τα παιχνίδια ( μεικτές ομάδες κοριτσιών και αγοριών των 5 ατόμων) θα διεξάγονται στο χρονικό διάστημα του διαλείμματος, με στόχο πέρα των άλλων ( ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ , ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ , ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΦΥΛΟΥ,  ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΑΣΚΗΣΗ & ΥΓΕΙΑ την καλύτερη αξιοποίηση του χρόνου αυτού ενεργητικά και παραγωγικά για τους μαθητές της συγκεκριμένης βαθμίδας , αλλά και η σύνδεση σχολικού και εξωσχολικού αθλητισμού .

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης των 15 ομάδων  έγινε και η  σχετική ενημέρωση από τους  υπευθύνους του  τμήματος  Πινγκ-Πονγκ  του Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ  κ  ΔΑΦΝΗ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ  ( ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ) και τον κ ΚΥΡΑΔΕΝΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ( ΕΦΟΡΟΥ) για τους κανόνες  και τους όρους διεξαγωγής.

Οι αγώνες  θα έχουν διάρκεια περίπου 1.5 μήνα .

DSC00544DSC00544DSC00550DSC00553DSC00550DSC00544

ΑΦΙΣΑ  _ΟΡΘ_ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΙ

ΕΠΑΘΛΑ  – ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ :

1. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ  2ου  ΓΕΛ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

1.  Μ.Γ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

Εδώ    εκπαιδευτική  παρουσίαση: :to oruo _ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ _ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟΥ ΔΡΑΣΗΣ _Πινκ Πονκ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/nikitpapa/2016/02/12/2%ce%bf-%ce%b3%ce%b5%ce%bb-%ce%b1%ce%bb%ce%b5%ce%be%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%b7%cf%82-_-%ce%ad%ce%bd%ce%b1%cf%81%ce%be%ce%b7-%ce%b5%ce%bd%cf%8c%cf%82-%ce%b9%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%af%cf%84%ce%b5%cf%81/