1ο Εθνικό βραβείο eTwinning

Το έργο «WHEN THE EXPRESSION AND CREATIVITY MEET THE FANTASY OF LITTLE CHILDREN» που υλοποιήσαμε τη σχολική χρονιά 2017-18 στο 3ο Νηπιαγωγείο Γιάννουλης Λάρισας, σε συνεργασία με το Νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων και νηπιαγωγεία από χώρες της Ευρώπης, κέρδισε το 1ο Βραβείο στην κατηγορία Νηπιαγωγεία (4-5 ετών).  Η απονομή των βραβείων έγινε στα πλαίσια του 5ου Πανελλήνιου Συνεδρίου eTwinning στα Ιωάννινα με τίτλο «Αξιοποίηση των ΤΠΕ στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση».

Τελετή βράβευσης

Οι βραβευμένες νηπιαγωγοί Άννα Μαγκιόση, Κατερίνα Παπαγιάννη και Νίκη Σπαθάρα

Με το αστέρι του eTwinning

Εκτός από τη βράβευση  είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε πολύ ενδιαφέρουσες εισηγήσεις από εκπαιδευτικούς, για τα έργα που υλοποιούν στα σχολεία τους, για καινοτόμες δράσεις και τη χρήση των νέων τεχνολογιών.

STEM στο νηπιαγωγείο-εργαστήριο από τη συνάδελφό μας Ν. Τάλλου

Παιδί και ασφάλεια στο διαδίκτυο-εργαστήριο από το SaferInternet4kids.gr