14 Μαρ 2020

Ολοκληρωμένο πακέτο ασκήσεων για όλες τις τάξεις

Συντάκτης: ΝΙΚΟΣ ΤΟΠΑΛΗΣ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Αγαπητοί γονείς και παιδιά η φετινή συγκυρία είναι μία από αυτές που παρουσιάζονται κάθε εκατό χρόνια. Πρέπει να προσαρμοστούμε στις απαιτήσεις “των καιρών” και να προσπαθήσουμε να περάσουμε αυτό το δύσκολο δίμηνο όσο γίνεται πιο εποικοδομητικά προσαρμοζόμενοι στα υπάρχοντα δεδομένα. Η αποχή από τα μαθήματα για τόσο μεγάλο διάστημα έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα στην εκπαιδευτική διαδικασία και κατ’επέκταση στην ατομική πρόοδο των παιδιών. Προσπαθώντας με κάποιο τρόπο να γεφυρώσουμε το χάσμα της αποχής, με το παρόν ιστολόγιο προτείνουμε κάποιους ενδεικτικούς συνδέσμους με γνωστικές δραστηριότητες για όλες τις τάξεις του Δημοτικού. Οι γονείς, ιδιαίτερα των μικρών μαθητών, μπορούν να τους βοηθήσουν στην εξεύρεση του κατάλληλου συνδέσμου. Όσοι διαθέτουν εκτυπωτή καλύτερα είναι να κάνουν τις ασκήσεις σε εκτυπώσιμη μορφή.

1 σχόλιο προς “Ολοκληρωμένο πακέτο ασκήσεων για όλες τις τάξεις”

1. Σταμου Χρυση είπε:

Ευχαριστούμε πολύ τον διευθυντή μας και τον συγχαίρουμε που παρ’οτι δεν είναι υποχρεωμένος, φροντίζει για το καλό των μαθητών του σχολείου μας!