“Κανένα παιδί στο δρόμο” Erasmus+ KA1

Κατά το σχολικό έτος 2017-2018 υλοποιήθηκε στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Ασπροπύργου πρόγραμμα Erasmus+ KA1 με τίτλο “Κανένα παιδί στο δρόμο”. Ακολουθεί παρουσίαση του προγράμματος.

Παρουσίαση του eTwinning προγράμματος Families of the world: Grixos and Trixos

Το πρόγραμμα παρουσιάστηκε στους εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στην Διεύθυνση Α/θμιας Εκ/σης Δυτικής Αττικής, σε ημερίδα παρουσίασης καλών πρακτικών, το 2017. Δείτε την παρουσίαση και το σχετικό βίντεο:

Βραβείο eTwinning

b8ebfd3d_thumb

Families of the world: Grixos and Trixos

Λίγο πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων, σε μια ασφυκτικά γεμάτη αίθουσα, στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Ασπροπύργου, παρουσιάστηκε το έργο Families of the world: Grixos and Trixos, που υλοποιήθηκε κατά την σχολική χρονιά 2016-17 και απέσπασε το βραβείο στην ειδική κατηγορία «Έργο με θέμα την Ένταξη» στον 12ο Εθνικό Διαγωνισμό eTwinning.

Στους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στο έργο απονεμήθηκαν

• έπαινοι
  • αναμνηστικά δώρα

Tο βραβείο παραδόθηκε στο σχολείο μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού!

Δείτε το έργο μας εδώ: https://twinspace.etwinning.net/28442/home