Επιστροφή στο Νηπιαγωγείο

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2020 τα Νηπιαγωγεία ξεκινούν τη λειτουργία τους.

Λόγω των μέτρων για την αντιμετώπιση της εξάπλωσης του COVID 19  θα υπάρξουν κάποιες αλλαγές τόσο στον τρόπο λειτουργίας όσο και στα ωράρια και το πρόγραμμα.

Σας ενημερώνουμε λοιπόν πως

1. Δεν θα υπάρχει Ολοήμερο Πρόγραμμα και Πρωινή Ζώνη
  2. Το ωράριο θα είναι το Υποχρεωτικό Πρωινό Ωράριο δηλαδή 8:15 έως 13:00
  3. Τα Τμήματα θα χωριστούν σε ΤΜΗΜΑ Α1 και  ΤΜΗΜΑ Α2   καθώς και ΤΜΗΜΑ Β1 και ΤΜΗΜΑ Β2
  4. Στο Νηπιαγωγείο τα παιδιά θα έρχονται ανά δεύτερη μέρα και σύμφωνα με το   πρόγραμμα που θα σας σταλεί με μέιλ
  5. Εάν κάποιος μαθητής /-τρια ανήκει σε ευπαθή ομάδα ή έχει στο άμεσο οικογενειακό του/ της περιβάλλον άτομο που ανήκει σε ευπαθή ομάδα ή ήδη νοσεί  και  γι αυτό δεν  προσέρχεται στο σχολείο,  θα πρέπει ο γονιός να προσκομίσει Υπεύθυνη δήλωση στην οποία θα αναγράφεται ο λόγος της μη προσέλευσης του παιδιού, η οποία θα συνοδεύεται από  το σχετικό αποδεικτικό παραστατικό

Επίσης καλό είναι να γνωρίζετε πως στα Νηπιαγωγεία η χρήση μάσκας  είναι προαιρετική, θα υπάρχουν αντισηπτικά  και θα γίνεται καθαρισμός δύο φορές την ημέρα.

Τέλος για την Υπεύθυνη Δήλωση αλλά και για οποιονδήποτε άλλο λόγο παρακαλούμε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το  σχολείο στο 26960/32092 και  να αποφεύγετε την δια ζώσης επικοινωνία λόγω των αυξημένων μέτρων.

Η ΠΡΟΪΣΤΑΜΈΝΗ

Πιο κάτω σας έχω δύο βίντεο ενημερωτικά για τα παιδιά