Σχολική κάρτα COVID 19: Μέσω του edupass.gov.gr η έκδοση από Δευτέρα 1-11-2021

Από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου τίθεται σε λειτουργία για τις δημόσιες σχολικές μονάδες η πλατφόρμα edupass.gov.gr, η οποία αποτελεί ένα επιπλέον εργαλείο για την υγειονομική θωράκιση της δια ζώσης λειτουργίας των δημόσιων εκπαιδευτικών δομών.

Σύμφωνα με το ΦΕΚ 4960/26-10-2021 από την Δευτέρα 1η Νοεμβρίου και εφεξής, το αποτέλεσμα του self test για τους μαθητές θα δηλώνεται

Μια φίλη από την… Αγγλία

Μια καινούρια «μαθήτρια» ήρθε αυτή την εβδομάδα στο σχολείο μας μαζί με την κυρία Ηρώ! Η καινούρια φίλη μας ήρθε από την Αγγλία τη λένε Kiki, και μιλάει μόνο Αγγλικά!

» Διαβάστε όλο το άρθρο

Προστατεύω τον εαυτό μου σε περίπτωση σεισμού…

Μακάρι να μη γίνει ποτέ, αν όμως χρειαστεί πρέπει να ξέρουμε τι να κάνουμε για να προστατευτούμε από τις συνέπειες ενός σεισμού.

Ελευθερώστε το λιοντάρι

4 Οκτωβρίου – Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων

Η ημέρα γίνεται αφορμή για μια συζήτηση για την ανάγκη προστασίας των ζώων και ουσιαστικά για την έναρξη ενός διαθεματικού προγράμματος για τα ζώα.