Αρχική » Μαθήματα » Μαθηματικά Α τάξης » Μαθηματικά Α τάξης

Δεκέμβριος 2018
« Απρ

1. 18/12/: Παγκόσμια Ημέρα Μετανάστη
    Η 18η Δεκεμβρίου ανακηρύχθηκε από τα Ηνωμένα Έθνη ως Παγκόσμια Ημέρα Μετανάστη σε μια προσπάθεια να ενισχυθεί η εκστρατεία του ΟΗΕ για την προστασία του παγκόσμιου μετανάστη. Την ημερομηνία αυτή το 1990 υιοθετήθηκε από τη γενική συνέλευση του ΟΗΕ η «Διεθνής Συνθήκη για την Προστασία των Δικαιωμάτων όλων των Μεταναστών Εργατών και των μελών των Οικογενειών τους». Υπολογίζεται ότι το 2% του παγκόσμιου πληθυσμού, γύρω στα 150 εκατομμύρια ψυχές, ζουν εκτός της πατρίδας τους.

Μαθηματικά Α τάξης

Γέμισε η χώρα μας (γέμισε, τρόπος του λέγειν) και το facebook πριν από λίγα χρόνια με συμπαραστάτες στον γαλλικό λαό. Ηταν εκείνη η εφαρμογή του facebook που πολλοί έσπευσαν να βάλουν στο προφίλ τους χρωματίζοντας τρικολόρ τη φωτογραφία τους.

Δεξιοί, κεντρώοι, κεντροδεξιοί, ακροκεντρώοι κ.ο.κ. Ολος ο καλός πληθυσμός. Αυτοί που σήμερα είναι εξαφανισμένοι. Αυτοί που δεν ενοχλούνται από την εικόνα των μαθητών να αντιμετωπίζονται σαν αιχμάλωτοι πολέμου. Αυτοί που είναι ενάντια στηβία απ’ όπου και αν προέρχεται αλλά δεν ενοχλούνται από τα τανκς του Μακρόν.

Πάει η συμπαράσταση, πάνε τα προφίλ στα facebook, τέρμα οι γαλλικές σημαίε

ΕΠΑΛ Κισάμου