Εφαρμογή των Νέων Προγραμμάτων Σπουδών στα Θρησκευτικά

Πέμπτη, 1 Σεπτεμβρίου 2016 1:42 μμ |

Αναμένεται η εφαρμογή των Νέων Π.Σ στο ΜτΘ απο τον Σεπτέμβριο του 2016. Θα ακολουθήσει επιμόρφωση των επιμορφωτών και των εκπαιδευτικών Θεολόγων που διδάσκουν στα σχολεία. Το υλικό είναι έτοιμο μετά από πολύ κόπο το καλοκαίρι που πέρασε και θα δοθεί στους εκπαιδευτικούς από το ΙΕΠ προκειμένου να μπορούν να διδάξουν από την πρώτη κιόλας ημέρα στην τάξη. Για νεότερες πληροφορίες θα είμαστε σε ετοιμότητα. Καλή αρχή και καλή δύναμη σε όλους. Ο Θεός να φωτίζει τα βήματα όλων όσοι εμπλεκόμαστε στην εκπαιδευτική διαδικασία για να ωφελήσουμε τους μαθητές μας και τους γονείς τους που αγωνιούν και κοπιάζουν για το μέλλον των παιδιών τους.