ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ 2019-20

0

Συγγραφέας: ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ | Κατηγορία ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | , στις 12-06-2020

Μια από τις καλοκαιρινές δραστηριότητες ήταν να στολίσουμε  τους  αναμνηστικούς φακέλους για τις εργασίες της χρονιάς.

Τα ίδια τα παιδιά  δούλεψαν με ευχαρίστηση  αφού θα καμάρωναν για τη δική τους προσπάθεια.

Η ιδέα για το θέμα της διακόσμησης : από το τραγούδι :τα καβουράκια ,αλώστε το ακούγαμε καθ όλη τη διάρκεια της εργασίας.

. 1 Χρωμάτισαν τους φακέλους με  μπλε τέμπερα ,αφήνοντας ένα κομμάτι για να οριοθετήσουμε τη στεριά.

.2  Έκοψαν κίτρινο κύκλο που τον ψαλίδισαν για ήλιο( κόλλησα τη φωτογραφία του παρουσιολογίου),ημικύκλια για το καρπούζι καραβάκι( έφτιαξαν τα σποράκια με μαύρο μαρκαδόρο),το πράσινο πανί με το κείμενο και τα στοιχεία του νηπιαγωγείου( το διπλώνουμε στη μέση).

.3 Συνέθεσαν το καβουράκι με τους κύκλους( σχέδιό από το pinterest) που είχα ετοιμάσει,συμπλήρωσαν πόδια και μάτια.

ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΠΑΤΡΟΝ ΕΔΩ:

καραβι καρπουζι