Ολοκλήρωση eTwinning project Recycle with STEAM

49 δάσκαλοι,94 μαθητές, 8χώρες (Ελλάδα,Τουρκία,Γεωργία,Αλβανία,Βουλγαρία,Ρουμανία,Κροατία,Ιταλία) και από το σχολείο μας η Στ΄τάξη με τις εκπαιδευτικούς Νάσια Κανατούλα, Αγγελική Καραγεωργοπούλου και Ελένη Γούλιου συνεργάστηκαν αρμονικά το σχολικό έτος 2023-2024 και πραγματοποίησαν το eTwinning πρόγραμμα “Recycle with STEAM”. Στόχοι μας ο ψηφιακός εγγραμματισμός, το STEAM, η ανακύκλωση και η περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση, οι δεξιότητες του 21ου αιώνα και η συνεργατικότητα μεταξύ των χωρών. Για μια ακόμη φορά το ταξίδι μας ήταν υπέροχο και τα αποτελέσματα του έργου ποικίλα και ευρηματικά !!Απολαύστε μας!!!
49 teachers, 94 students, 8 countries (Greece, Turkey, Georgia, Albania, Bulgaria, Romania, Croatia, Italy) and from our school the 6th grade with teachers Nasia Kanatoula, Angeliki Karageorgopoulou and Eleni Gouliou worked together harmoniously in the school year 2023 -2024 and carried out the eTwinning project “Recycle with STEAM”. Our goals are digital literacy, STEAM, recycling and environmental awareness, 21st century skills and cooperation between countries. Once again our trip was wonderful and the results of the project varied and inventive !!Enjoy us!!!🥳