GODS AND MYTHS

Στο έργο μας συμμετέχουν 38 μέλη-εκπαιδευτικοί από σχολεία της Ελλάδας, Ισπανίας, Πολωνίας , Κροατίας, Τουρκίας, Βελγίου, Σλοβακίας, Γεωργίας και Ρουμανίας. Τα ευρωπαϊκά σχολεία θα επιτύχουν τη συνεργασία εξερευνώντας και παρουσιάζοντας διάφορες ευρωπαϊκές μυθολογίες (σλαβική, γερμανική, ελληνική ρωμαϊκή). Ταυτόχρονα θα συνεργαστούν κατά τη διερεύνηση του θέματος και παρουσίασή του, με δημιουργία κόμικς, ebook, βίντεο, ταινιών, μουσικής ή τέχνης που θα προβάλλουν καλύτερα το πάνθεον και τους πιο διάσημους μύθους. Ως αποτέλεσμα θα δημιουργηθούν συλλογές εργασιών των μαθητών για κάθε μυθολογία, σε μια ιστοσελίδα που θα είναι το εικονικό μας μουσείο!!

Έτοιμοι για τη δημιουργία του εικονικού μας μουσείου 2024!!!
Απολαύστε τη συνεργασία μας μεταξύ Ελλήνων και Κροατών μαθητών και δασκάλων
 και μάθετε για την Ίριδα τη θεά του ουράνιου τόξου από την ελληνική μυθολογία!!!😍
 Ξεκινούν νέες συνεργασίες με την Kροατή εκπαιδευτικό που συνεργαστήκαμε Xena Elizabeth
και αυτή είναι η μαγεία του eTwinning!!

omada