ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ

Στους  αγωνιστές  του ΓΘΕΤ 1   2021-2022
(Αντώνης, Αντώνης , Αννέζα, Κυριακή ,Σοφία , Βαιος , Σωτήρη ,Σωτήρης , Κωνσταντίνος ,Άννα , Καλλιόπη , Ιακωβίνα , Ειρήνη , Ιωάννα ,Μιχάλης )
Καλή τύχη , όχι μόνο στις εξετάσεις σας ,άλλα κυρίως στην ζωή σας!
Ανοίξτε πανιά στο αδύνατο, για να φτάσετε στο δυνατό
Σπαταλήστε χρόνο, αλλιώς πώς θ’ ανακαλύψετε τη ζωή; Η ζωή είναι ωραία.. Επιμένετε και θα σας   δώσει.
Μην εμπιστεύεστε τα εύκολα. Απογοητεύουν εύκολα.
Να λέτε τα άσχημα μπροστά στους φίλους σας. Τα καλά τους πίσω τους. Αντιγράψτε τα καλά. Διαγράψτε τα άσχημα
Μην τα βάζετε με τους άλλους. Δεν είναι εχθροί. Ο εχθρός είναι μέσα μας, τα ελαττώματά μας. Αυτά πολεμήστε και περιορίστε.
Αναγνώστε πρόσωπα, το πιο συναρπαστικό και ωραίο ανάγνωσμα που υπάρχει.
Η ζωή είναι μιγαδική-εκτός ύλης ,αλλά σας έχω μιλήσει γι’ αυτούς τους αριθμούς –  και μαγική. Εμπεριέχει και τη φαντασία. .
Έμαθα  πολλά από σας αυτήν τη  χρονιά , πέρασα πολύ όμορφα -ελπίζω και εσείς το ίδιο – και να μην ξεχνάτε -το είπαμε αρκετές φορές  στην τάξη :κανείς δεν ψήλωσε κονταίνοντας τους άλλους. Μόνο ασκήσεις σε μονόζυγο δίνουν πόντους  για να σηκωθούμε λίγο ψηλότερα
Θα  σας θυμάμαι για πάντα , καλά και έξυπνα παιδιά  μου!!
Εκανα για σας λιγότερα από όσα ήθελα και περισσότερα από όσα μπορούσα.
Με  αγάπη , η μαθηματικός  σας Μαρία Στεφ. Ζευγώλη
265586716 373190864580863 8354686667684730759 n

ΝΕΟ !!:exetastea_ylh_gel_panellaikes_2022

Αφιερωμένο εξαιρετικά  στους αγαπημένους μαθητές μου ,του τμήματος  Γ ΟΙΚ 3   του σχολικού έτους 2021.

Δεν έχετε ανάγκη να ακούσετε  ένα ακόμη <<καλή επιτυχία>> και  μερικές ακόμα τετριμμένες συμβουλές για αυτή την τόση σημαντική στιγμή της ζωής σας, αλλά νιώθω ότι έχω το χρέος να το κάνω!

Οι εξετάσεις είναι παντού. Το θέμα είναι ότι δεν καθορίζουν το τι είμαστε, το τι θα κάνουμε στη ζωή μας και το τι θα ονειρευτούμε. Όταν έχουμε ένα στόχο, θα γυρίσουμε τον κόσμο ανάποδα και θα τον πετύχουμε!

Πραγματικά η ζωή δεν τελειώνει μετά τις Πανελλήνιες. Για την ακρίβεια, ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ!!!! Και αυτό πρέπει να σκέφτεστε… την ζωάρα!!!!

Είναι στο χέρι σας να τη ζήσετε κι εσείς, δεν είναι στο χέρι του διορθωτή σας ούτε των καθηγητών σας ούτε των γονιών σας ούτε κανενός! Στο δικό σας χέρι είναι!

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου σε όλους σας να σκίσετε, να ανταμειφθούν οι κόποι μίας χρονιάς (ή και δύο ή και τριών χρόνων) και γενικά τα αποτελέσματα να είναι αυτά που θα σας αλλάξουν τη ζωή προς το καλύτερο και που θα σας οδηγήσουν στο πιο κατάλληλο δρόμο!

Να έχετε πίστη  ΦΛΩΡΑ ΜΟΥ, να εμπιστεύεστε τον εαυτό σας ΕΚΤΟΡΑ, και την προσπάθειά σας, να

πάτε με αυτοπεποίθηση-το ΄χεις ΣΤΕΛΛΑ- και τσαμπουκά-ΦΑΜΠΙΑΝ όπως σ

έναν αγώνα ποδοσφαίρου- και φυσικά χωρίς καθόλου άγχος! Να σκέφτεστε

κάτι θετικό, να νιώθετε χαρούμενοι και να έχετε καλή διάθεση γενικά-όπως

πάντα ΜΠΡΙΓΚΕΛ! Δοκιμάστε να φορέσετε το αγαπημένο σας χρώμα-ΤΕΡΖΙΔΗΣ

κλασικά μαύρα (και εγώ με μαύρα είχα πάει) ,ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ πολύχρωμα, ΑΡΕΤΗ  dark -στα ρούχα! Όλα θα

πάνε καλά, αρκεί να το πιστέψετε! Ξεχνάμε τους άλλους και γράφουμε για

μας,  κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε και συνεχίζουμε ακάθεκτοι! Η ζωή είναι

έξω και πέρα από τις Πανελλήνιες! Και είναι πολύ όμορφη!!!!!!

αγάπη, από μένα για σας, και λίγη θετική ενέργεια… ♥

Η  ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ  ΣΑΣ  ΜΑΡΙΑ ΣΤΕΦ. ΖΕΥΓΩΛΗ….. και  μην ξεχνάτε οι σημαντικότερες εξετάσεις που θα δώσετε στην ζωή σας , σίγουρα δεν θα είναι γραπτές