Βοηθήματα και εκπαιδευτικό υλικό για δημοτικό

visual

748 7486959 ucf vp for equity inclusion diversity clipart hd

ΔΩΡΕΑΝ ψηφιακά σχολικά ΒΟΗΘΗΜΑΤΑλυσάρια, σχολικά βιβλία και εκπαιδευτικό υλικό για το Νηπιαγωγείο και τις τάξεις Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκειου, ΕΠΑΛ. Online pdf, Free Download από το https://matheno.gr/

Design D 3

Στον ιστότοπο Syll-able & στις σελίδες “Δωρεάν Υλικό”
θα βρείτε ψηφιακά αρχεία που περιλαμβάνουν:​​

τετράδια δραστηριοτήτων,
κάρτες εκμάθησης,
αφίσες εκμάθησης/ διακόσμησης,
θεματικές δραστηριότητες ,
Ιδέες για τη διακόσμηση της τάξης

Επιλέξτε αυτά που καλύπτουν τις ανάγκες σας, κατεβάστε και εκτυπώστε με ασφάλεια το εκπαιδευτικό υλικό στο σπίτι ή τη δουλειά σας.

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα για να επισκεφθείτε τον ιστότοπο

συλλαβλε

Design D 3

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ

Κάνε την προπαίδεια παιχνιδάκι!

Σε αυτή την «ιστογωνίτσα»   θα βρίσκετε υλικό που ετοιμάστηκε για την προπαίδεια: φύλλα εργασίας, διαδραστικά ή άλλα, που σκοπό έχουν να διευκολύνουν τα παιδιά να μάθουν την προπαίδεια. … Η προπαίδεια είναι κάτι που δυσκολεύει συνήθως τα παιδιά και τα αγχώνει ! Δεν θα έπρεπε… Ελάτε να κάνουμε τη δική μας προσπάθεια… Ας γίνει παιχνίδι!!!

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα

για διαιρεση

ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ..

1. Στον  παρακάτω σύνδεσμο βρείτε ένα παιχνίδι με την προπαίδεια
    Χρειάζεται να το εκτυπώσετε και να το πλαστικοποιήσετε

Βρείτε διαδραστικό  υλικό  πατώντας στην παρακάτω εικόνα

τίτλο

Φιδάκι προπαίδειας

Β΄ Τάξη – Μαθηματικά – Κουίζ
Παναγιώτης Χατζησάββας

Πατήστε  πάνω στην εικόνα

Δ΄ Τάξη – Μαθηματικά – Κουίζ-
Παναγιώτης Χατζησάββας
Πατήστε  πάνω στην εικόνα

Design D 300x57 1

Συνδέσεις σε Εκπαιδευτικό Υλικό

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα

dimotiko 2 1

Νεοελληνική Γραμματική: Μανόλη Τριαναταφυλλίδη

Οργανισμός Εκδόσεως Διδακτικών Βιβλίων

Πατήστε στην  στην παρακάτω εικόνα

neoelliniki grammatiki

Design D 7

Κατηγορίες: Μαθητές - εκπαιδευτικό υλικό, ψηφιακές εφαρμογές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.