Αγιασμός

3o  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 14/09/2020 θα γίνει η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς με τον καθιερωμένο αγιασμό που θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του σχολείου μας στις 11.30 πμ.

Τηρώντας τα αναγκαία μέτρα πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19 σύμφωνα με την εγκύκλιο του υπουργείου και τις οδηγίες του ΕΟΔΥ οι γονείς θα παραμείνουν εκτός σχολικού χώρου και στην αυλή του σχολείου  θα παραβρίσκονται κατά τμήματα και σε απόσταση  μόνον οι μαθητές ,οι εκπαιδευτικοί τους και ο ιερέας.

Επίσης η χρήση προστατευτικής μη ιατρικής μάσκας είναι υποχρεωτική από όλους όσους προσέρχονται .

Θα ακολουθήσει μια σύντομη ενημέρωση σχετικά με την λειτουργία του νηπιαγωγείου και κατόπιν μαθητές και γονείς αποχωρούν άμεσα από το σχολείο.

Σας περιμένουμε με χαμόγελο και αισιοδοξία!

Η Προϊσταμένη και οι εκπαιδευτικοί του 3ου Νηπιαγωγείου Αργοστολίου.