Τάξη βιολιού 2020-21, Lightly Row, Kanon aus Israel, Ο. Rieding, Concerto σε Σι Ελάσσονα op.35 – 1ο μέρος

Η τάξη του βιολιού του Μουσικού Σχολείου Άρτας θέλησε να αφήσει το μουσικό της στίγμα για το κλείσιμο αυτής της ιδιαίτερης σχολικής χρονιάς. Η αγάπη για τη μουσική, η ανάγκη για αυτοέκφραση και η αρμονική συνεργασία υψώθηκαν δυναμικά μπροστά στις πρακτικές δυσκολίες με τις οποίες ήρθαν αντιμέτωποι οι μαθητές λόγω της πανδημίας.

Lightly Row – Παραδοσιακό Τραγούδι της Γερμανίας (Βιολί: Χρήστος Καραγιώργος)

Kanon aus Israel – Παραδοσιακό του Ισραήλ (Βιολιά: Λαμπρινή Κουτσούπα, Εύα Ζήκου)

Ευχαριστούμε θερμά τον συνάδελφο Κοσμίδη Παύλο για τη λήψη και επεξεργασία των video.

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Μιμίκου Δήμητρα Ιούνιος 2021 – Μουσικό Σχολείο Άρτας

Ο. Rieding, Concerto σε Σι Ελάσσονα op.35 – 1ο μέρος
Συμμετέχουν οι μαθητές: Ζήκου Ευαγγελία, Κώστα Χριστιάννα, Μωραΐτη Κατερίνα, Πιτένη Μαριέλλη (Β’ Γυμνασίου), Μπράχο Μερλίνα (Γ’ Γυμνασίου), Σκούρα Δέσποινα (Β’ Λυκείου)
Ευχαριστούμε τη συνάδελφο Σίλα Τσιάβου που μας συνόδεψε στο πιάνο και τον συνάδελφο Κοσμίδη Παύλο για τη λήψη και επεξεργασία των video.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Μιμίκου Δήμητρα
Ιούνιος 2021 – Μουσικό Σχολείο Άρτας