Αρχή της σχολικής χρονιάς 2019 – 2020 στο Μουσικό Σχολείο Άρτας.

Χτύπησε το πρώτο κουδούνι στο σχολείο μας σήμερα και μαζί με όλους τους μαθητές μας, υποδεχτήκαμε και τους αποφοίτους μας, μαθητές της περσινής Γ’ Λυκείου και από φέτος φοιτητές στις σχολές της επιλογής τους. Ήρθαν στο αγαπημένο τους σχολείο πριν ξεκινήσουν το νέο κύκλο της ζωής τους. Τους ευχαριστούμε για τα 6 υπέροχα χρόνια που μας χάρισαν και τους ευχόμαστε όλα τους τα όνειρα να γίνουν πραγματικότητα.
Η σχολική κοινότητα του Μουσικού Σχολείου Άρτας ξεκινάει ακόμη μια χρονιά με όρεξη και δύναμη για δουλειά και δημιουργία. Σε όλους τους μαθητές μας ευχόμαστε μια όμορφη σχολική χρονιά με υγεία, χαμόγελα και ατέλειωτη μουσική!

Δείτε εδώ το ρεπορτάζ του Art Tv για την έναρξη της σχολικής χρονιάς στο Μουσικό Σχολείο Άρτας.