Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Άρτας στην παρουσίαση βιβλίου του Γιάννη Καλπούζου “Καλντερίμι, 99 χρόνια στη Σαλονίκη” / 3-4-2023

καλντερίμι εξώφυλλο

Τη Δευτέρα 3 Απριλίου 2023, το Μουσικό Σχολείο Άρτας συμμετείχε στην παρουσίαση του νέου βιβλίου του Γιάννη Καλπούζου με τίτλο: “Καλντερίμι, 99 χρόνια στη Σαλονίκη”, που πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Μουσικοφιλολογικού Συλλόγου “Σκουφάς”. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της γ’ γυμνασίου παρουσίασαν τέσσερα τραγούδια, επιλογές του συγγραφέα, με διαφορετικές πολιτισμικές και κοινωνικές καταβολές που αντικατοπτρίζουν την πόλη της Θεσσαλονίκης την περίοδο που διαδραματίζεται η υπόθεση του βιβλίου. Ευχαριστούμε τον Γιάννη Καλπούζο για την τιμή  και την πρόσκληση και ευχόμαστε καλοτάξιδο το νέο βιβλίο.

Οι υπεύθυνοι/ες εκπαιδευτικοί

Δημήτρης Καμπόλης

Αναστασία Σταύρου

καλντερίμι αφίσα άρτα