Συμμετοχή μαθητών του Μουσικού Σχολείου Άρτας στον 4ο Πανελλήνιο Μουσικό Διαγωνισμό που διοργάνωσε το περιοδικό ArtandArt

afisa diagonismou

Την Παρασκευή 25/11 οι μαθητές του Σχολείου μας: Σπύρος Μερκούρης (β΄ γυμνασίου) και Άγγελος Χάιτας (γ’ γυμνασίου),  συμμετείχαν στον 4ο Πανελλήνιο Μουσικό Διαγωνισμό που διοργάνωσε το περιοδικό ArtandArt, στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών.

Οι μαθητές μας διακρίθηκαν ανάμεσα σε δεκάδες συμμετέχοντες για την ερμηνεία τους στα κομμάτια που επέλεξαν και απέσπασαν: ο Σπύρος το 2ο Βραβείο (ασημένιο μετάλλιο) με τα κλασικά κρουστά και ο Άγγελος το 3ο βραβείο (χάλκινο μετάλλιο) με το κανονάκι.

Συγχαρητήρια αξίζουν και στους καθηγητές τους, Πάνο Θωίδη (κρουστά) και Παναγιώτη Κατσικλή (κανονάκι), που τους ενθάρρυναν και τους προετοίμασαν για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό.

Σε όλους ευχόμαστε να έχουν και στο μέλλον ανάλογες επιτυχίες.