Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Άρτας στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ψηφιακής Δημιουργίας για την οδική ασφάλεια

IMG 4975

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Άρτας  συμμετέχουν στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) “Πάνος Μυλωνάς”  για την οδική ασφάλεια με θέμα: «Οδική ασφάλεια: Κοινή ευθύνη».

Στο πλαίσιο αυτό, την Τετάρτη 27-4-2022, στην περιοχή του Παραλίμνιου πάρκου, έγιναν γυρίσματα με στόχο τη δημιουργία ενός διαφημιστικού σποτ με θέμα τη χρήση του κράνους.

Το Μουσικό Σχολείο Άρτας συμμετέχει για δεύτερη χρονιά φέτος στο συγκεκριμένο διαγωνισμό, υλοποιώντας παράλληλα ένα πρόγραμμα με σκοπό την ενημέρωση των παιδιών για τους βασικούς κανόνες ασφάλειας που πρέπει να τηρούν ως πεζοί αλλά και ως χρήστες οποιουδήποτε οχήματος.

Ευχαριστούμε τους μαθητές και τις μαθήτριες που ανταποκρίθηκαν και συνεργάστηκαν με σκοπό την υλοποίηση της συγκεκριμένης δράσης όπως επίσης τους γονείς και κηδεμόνες τους  για τη στήριξη.

Ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός

Παναγιώτης Γιαννούτσος