Εγκώμια του Επιταφίου Θρήνου – Μ. Πέμπτη (22-4-22)

egkomia1

Ο Εφηβικός Ψαλτικός Χορός του Μουσικού Σχολείου Άρτας, την Μ. Πέμπτη (21-4-2022) το βράδυ, μετά το τέλος της ακολουθίας έψαλε τις τρεις στάσεις των εγκωμίων του Επιταφίου Θρήνου στο προαύλιο του Ιερού Ναού της Αγίας Θεοδώρας. Μαζί με τους μαθητές και τις μαθήτριες έψαλαν και οι απόφοιτοι του Μουσικού Σχολείου Άρτας, πιστοί στο ραντεβού που δίνουμε κάθε χρονιά την ίδια μέρα. Είναι ιδιαίτερη τιμή για τη σχολική μας κοινότητα η παρουσία των αποφοίτων που δεν ξεχνούν τις όμορφες αναμνήσεις που έχουν από τα σχολικά τους χρόνια και τιμούν με την παρουσία τους το σχολείο μας, συμμετέχοντας ενεργά στις δράσεις του. Ευχαριστούμε το σύλλογο «Φίλων Ιερού Ναού Αγίας Θεοδώρας» για την πρόσκληση και τον Δήμο Αρταίων για την τεχνική υποστήριξη.

Η σχολική κοινότητα του Μουσικού Σχολείου Άρτας εύχεται σε όλους και όλες Καλή Ανάσταση με υγεία και δύναμη!

Παναγιώτης Γιαννούτσος

Δείτε εδώ τα βίντεο από την δράση μας: