The Tipping Point – Επαγγέλματα Υγείας

Οι μαθητές της Β΄ τάξης Λυκείου του Μουσικού Σχολείου Άρτας συμμετείχαν στις 14-12-2021και στις 16-12-2021 στο πρόγραμμα <<The Tipping Point>>. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έδωσε αυτή τη φορά τη δυνατότητα στους μαθητές να ενημερωθούν για θέματα που αφορούν στα επαγγέλματα υγείας. Ερωτήσεις και προβληματισμοί των μαθητών όπως: <<Πόσο δύσκολη ή εύκολη είναι η ενασχόληση με τον τομέα υγείας; Ποιες νέες θέσεις εργασίας μπορεί να δημιουργηθούν λόγω της πανδημίας; Ποια είναι τα επαγγέλματα που μπορεί να έχουν μεγαλύτερη ζήτηση; Ποια επαγγέλματα υπάρχουν στον τομέα της υγείας σήμερα;>> απαντήθηκαν από τον Konstantinos Petsios και την Stella Kontomichi, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.

Ο υποδιευθυντής και συντονιστής της δράσης Τσάιμος Άρης ευχαριστεί τους μαθητές για την ενεργή συμμετοχή τους και τους συγχαίρει για τις επίκαιρες και καίριες ερωτήσεις που έθεσαν κατά τη διάρκεια του προγράμματος.