“Ξημέρωμα 1ης Ιανουαρίου 2000 μ.Χ.”, Β’ Λυκείου 2020-21 – Λαϊκό και ρεμπέτικο σύνολο – Ιούνιος 2021

“Ξημέρωμα 1ης Ιανουαρίου 2000 μ.Χ.”

Ένα τραγούδι του Χρ. Νικολόπουλου σε στίχους του Αλ. Αλεξάνδρου που παίζουν και ερμηνεύουν οι μαθητές της Β’ Λυκείου, οι οποίοι αποτελούν την “καρδιά” του “Λαϊκού – Ρεμπέτικου Μουσικού Συνόλου” του Μουσικού Σχολείου Άρτας.

Εύχομαι στη νέα σχολική χρονιά να ξαναφτιάξουμε το σύνολό μας, και όλοι οι μαθητές, απ’ όλες τις τάξεις, να καταφέρουν να ενώσουν και πάλι τις δυνάμεις τους, και να πραγματοποιήσουμε μία συναυλία, την τελευταία συναυλία για τους παραπάνω μαθητές στο πλαίσιο αυτού του συνόλου, το οποίο στήριξαν ενεργά και στο οποίο συνεισέφεραν τα μέγιστα, επιδεικνύοντας εργατικότητα, συνέπεια, ταλέντο και αγάπη γι’ αυτό που από κοινού δημιουργήσαμε…!

Χ. Σκαμνέλος

Υπ. Εκπαιδευτικοί Μουσικού Συνόλου: Χ. Σκαμνέλος, Α. Γεωργονίκου