Πρόγραμμα “Κάντο σωστά” – Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας “Πάνος Μυλωνάς” – Παρασκευή 14-5-2021

Την Παρασκευή 14-5-2021 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Άρτας, παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Κάντο σωστά» του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ) «Πάνος Μυλωνάς». Πρόκειται για ένα πρόγραμμα κυκλοφοριακής διαπαιδαγώγησης του οργανισμού για μαθητές και μαθήτριες Γυμνασίου και Λυκείου. Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε διαδικτυακά και τα παιδιά μας έμαθαν με ένα πολύ ευχάριστο και διαδραστικό τρόπο για όλους τους κανόνες που πρέπει να τηρούμε ώστε η κυκλοφορία μας στους δρόμους ως πεζοί, επιβάτες οχημάτων ή χρήστες ποδηλάτου να γίνεται με τη μεγαλύτερη δυνατή ασφάλεια. Ευχαριστούμε το Ινστιτούτο και τον κ. Δημοσθένη Κοντογιάννη για την προσφορά και υλοποίηση του προγράμματος αλλά και τη συνολική συνεργασία.

Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί

Παναγιώτης Γιαννούτσος