Δράσεις για τη Διεθνή Ημέρα Μουσείων 2019 (Υλικό)

Δείτε εδώ το βίντεο από την μικρή συναυλία που παρουσίασε το Μουσικό Σχολείο Άρτας την Τετάρτη 15-5-2019 στο Αρχαιολογικό Μουσείο Άρτας, στο πλαίσιο των δράσεων για τη Διεθνή Ημέρα Μουσείων και την περιοδική έκθεση με τίτλο “Ήχοι Αρχαίων”. Στη συγκεκριμένη παρουσίαση ακούστηκαν τραγούδια από τη μουσική παράδοση της Μ. Ασίας.

Το Μουσικό Σχολείο Άρτας στο πλαίσιο της Διεθνούς Ημέρας Μουσείων πραγματοποίησε την Παρασκευή 17-5-2019 και την Κυριακή 19-5-2019 σειρά εκπαιδευτικών δράσεων για μαθητές δημοτικών σχολείων στο Αρχαιολογικό Μουσείο Άρτας. Ευχαριστούμε την κα Βασιλική Γαλάνη και τον κ. Κώστα Υψηλό για τη συνεργασία. Επίσης ευχαριστούμε όλους τους εργαζόμενους και τη διευθύντρια του Μουσείου κα Βαρβάρα Παπαδοπούλου για τη πρόσκληση και τη φιλοξενία.

Υπεύθυνη δράσεων: Ανθούλα Ζιώρη