Αστέρι της Ευχής – Φιλανθρωπικός Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Οι μαθητές και οι καθηγητές του Μουσικού Σχολείου Άρτας συμμετείχαμε και φέτος στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής, που διοργανώνει κάθε Χριστούγεννα ο Φιλανθρωπικός Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας.

Η στήριξη όλων μας είναι η μαγική δύναμη που  επιτρέπει στον Οργανισμό Make-A-Wish να εκπληρώνει  τις ευχές των παιδιών! Όταν το όνειρο ενός σοβαρά άρρωστου παιδιού γίνεται πραγματικότητα, ενδυναμώνεται  τόσο πολύ, ώστε να μάχεται με ακόμα μεγαλύτερο σθένος ενάντια στην ασθένεια που απειλεί τη ζωή του.

120 χάρτινα αστεράκια (240 ευρώ) έλαμψαν και 240 ευχές αγάπης στείλαμε από το σχολείο μας και γίναμε και εμείς μέρος μιας μεγάλης αλυσίδας αγάπης, που φωτίζει τα παιδιά της Ευχής με ξεχωριστή Χαρά, Δύναμη, Αισιοδοξία  και Ελπίδα!

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές και καθηγητές για την προσφορά τους!

Καλές Γιορτές!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια