Συγκέντρωση τροφίμων για το Χαμόγελο του Παιδιού

χαμογελοπαιδιουMια εθελοντική δράση που υλοποιείται κάθε χρόνο στο Μουσικό Σχολείο Άρτας ενόψει Χριστουγέννων, ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2015. Μαθητές και καθηγητές του σχολείου μας ανταποκρίθηκαν για μια ακόμη χρονιά στο κάλεσμα του Εθελοντικού Οργανισμού το Χαμόγελο του Παιδιού και συγκέντρωσαν τις τελευταίες δύο εβδομάδες τρόφιμα, είδη πρώτης ανάγκης, ρούχα και παιχνίδια. Σήμερα παρέδωσαν στους εκπροσώπους του Οργανισμού τα δέματα με τις προσφορές της αγάπης μαζί με τις ευχές για καλές γιορτές και πολλά χαμόγελα στα παιδιά που το έχουν ανάγκη.

Σε μια δύσκολη οικονομικά εποχή είναι σημαντικό να θυμόμαστε ότι για τους ενεργούς πολίτες η προάσπιση των δικαιωμάτων των παιδιών, οι αξίες της αγάπης, , της προσφοράς, της αλληλεγγύης και του ανθρωπισμού πρέπει να παραμένουν ζωντανές και κυρίαρχες.

IMG_6762 IMG_6749 IMG_6744

“Ένα γραμμάριο πράξης αξίζει περισσότερο από τόνους διδασκαλίας.” Μαχάτμα Γκάντι

Καλές Γιορτές!

Ο υπεύθυνος καθηγητής