Μένουμε Σπίτι Ανθίζουμε

Τα σχολεία είναι κλειστά λόγω κορωνοϊού εμείς όμως από τις πρώτες μέρες είμαστε κοντά στα παιδάκια μας με ευχάριστες, δημιουργικές δραστηριότητες!

Δραστηριότητες κοντά στα θέματα που θα δουλεύαμε αυτό τον καιρό στο σχολείο αλλά και χρήσιμο υλικό για ενδιαφέρουσα απασχόληση των νηπίων.

Βεβαίως το βιωματικό μάθημα και η αλληλεπίδραση  όπως γίνεται με την φυσική μας παρουσία στον χώρο του  Νηπιαγωγείου δεν είναι δυνατόν να γίνει διαδικτυακά, όμως είναι κι αυτή μια επικοινωνία πολύ χρήσιμη στην παρούσα φάση!

Προσπαθώντας να κρατήσουμε την επαφή και επικοινωνία μαζί τους αλλά και με τις οικογένειές τους! Όλοι μας περνάμε μια κατάσταση πρωτόγνωρη, ασφαλώς και δεν είναι εύκολα όλα αυτά που ζούμε! Περιορισμός μετακινήσεως , περιορισμός στο σπίτι κτλ. Ακολουθούμε όμως τις οδηγίες των ειδικών ελπίζοντας να τελειώσει όλο αυτό  γρήγορα.

Και όλοι μας να βγούμε από αυτό ασφαλείς και υγιείς!

Οδηγίες Εικαστικού Έργου Αμυγδαλιά με νερομπογιές!

Οι εργασίες που μας έστειλαν τα παιδάκια!

( Εργασία που δόθηκε στις 20/03/2020)